PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=231934}
7,3 67
ocen
7,3 10 1 67
7,7 3
oceny krytyków
El Esqueleto de la señora Morales
powrót do forum filmu El Esqueleto de la señora Morales

do obejrzenia na YT

ocenił(a) film na 7

https://www.youtube.com/watch?v=1KMVT7v9EWo


co prawda bez napisów angielskich ale jesli ktoś cokolwiek zna hiszpański powinien sobie poradzić z tym filmem bo nie ma tu jakichś trudnych słów. Warto obejrzeć bo to naprawde dobry komedio-horror ze świetną reżyserią i aktorstwem.

ocenił(a) film na 6
dansol20

link do filmu z napisami ang.:
https://youtu.be/3oekzyUnAhg

ocenił(a) film na 7
xtomix

dzięki za odświeżenie tematu, tym bardziej że mój link jest nieaktualny. Zresztą sam chętnie wróce do tego filmu mając do dyspozycji wersje z angielskimi napisami.


Swoją drogą jeśli komuś podobał sie ten film i poszukuje innych pozycji meksykańskich tego typu to polecam świetny "Macario" z 1960 roku.

ocenił(a) film na 6
dansol20

Macario znam. A z pozycji o bardziej rozrywkowym charakterze polecam "O północy zabiorę twą duszę" (1964) i jego kontynuację "Esta Noite Encarnarei no Teu Cadáver" (1967).

ocenił(a) film na 7
xtomix

w sumie polecanie filmów na tym forum troche mija sie z celem bo widze że "El Esqueleto..." ma całe 4 głosy... no ale jeśli ktoś tu przypadkiem trafi to może sie zainteresuje niektórymi pozycjami :) a za te dwa filmy wielkie dzięki, kiedyś na nie trafiłem na FW ale o nich zapomniałem, chętnie sprawdze w przyszłości tym bardziej że interesuje się kinem brazylijskim ale żadnego brazylijskiego horroru jeszcze nie oglądałem, tylko filmy z Cinema Novo. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
dansol20

Zaraz, zaraz, już wiem, to Ty jesteś tym kandydatem do AT, który obejrzał "Księdza i dziewczynę" zanim zaczęło się o nim mówić. :)

ocenił(a) film na 7
xtomix

taa tylko że Wy tam polubiliście ten film... a mi sie kompletnie nie podobał :P Zresztą dla mnie filmy brazylijskie dzielą sie na bardzo dobre i bardzo słabe, nie wiem jak to możliwe ale tak jest... jak lubisz psychodeliczne klimaty to z Cinema Novo polecam przede wszystkim "Głód Miłości" z 1968 rok, to arcydzieło ma całe 2 głosy :( Może jakby Ci sie spodobało to byś wypromował tam tak jak ktoś wypromował "Księdza i Dziewczynę" :P

ocenił(a) film na 6
dansol20

Mój ulubiony brazylijski film to "Ślubowanie", który przy okazji mocno polecam (skąd tak niska średnia nie mam pojęcia). "Księdza i dziewczynę" cenię, ale nie uważam za arcydzieło.

ocenił(a) film na 7
xtomix

dzięki za to "Ślubowanie", na pewno obejrze bo bardzo lubie filmy z nawiązaniami do religii... no a z tą średnio to faktycznie dziwne tym bardziej że widze tam kilka osób które wiedzą co w kinie dobre i które wysoko oceniły...

ocenił(a) film na 6
dansol20

Szukałem "Głodu miłości", ale jest na YT bez ang. napisów. Jak masz linka z napisami do podaj, to obejrzę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones