PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=980}
7,9 290 532
oceny
7,9 10 1 290532
8,7 46
ocen krytyków
Obcy 8. pasażer "Nostromo"
powrót do forum filmu Obcy - 8. pasażer "Nostromo"

Podobno niedługo ma być realizowana 5-ka Obcego. Chciałem się was więc zapytać czy macie jakieś pomysły na fabułę piątki Aliena. Jak coś wam przyjdzie do głowy to wpisujcie. Zobaczymy czy bedziemy lepsi od hollywoodzkich scenarzystów. ;)

fidelio

A mi się wydaje ,że się mylisz. O piątej części Obcego słyszałam już 7 lat temu , i co ? I nic.Zresztą wątpie by jaki kolwiek reżyser podją się tego wyzwania...5 mogłaby jedynie spieprzyć cykl.

tou

A według Ciebie czwórka nie spieprzyła? Jak dla mnie było to beznadziejne połączenie czarnej komedii z... s-f?

ocenił(a) film na 10
tbkpredator

Nalać mu wódki! Dobrze prawi. Co do "efektów", na których mi akurat totalnie nie zależy, to moze i nie najgorsza część, ale te wstawki z kawałkiem "odklejonego" mózgu generała, to jest totalne przegięcie. Kiedyś nawet myślełm, żeby sobie zrobić swoją własną wersję "reżyserską" i wyciąć te gówniane sceny. Sądze, że film byłby o te 0.5 lepszy w ocenach.

użytkownik usunięty
tou

Cykl już został spieprzony nie ma potrrzeby go dobijac jeszcze bardziej, AVP i AVP-R już i tak wyrządziły tej postaci wystarczającą krzywdę, po prostu niech zostawią obcego w spokoju.

fidelio

Według mnie czwórka trzymała jeszcze poziom (a jak ci się nie podobała to twój problem )Z AvP zgodzę się a szczególnie jeśli chodzi o AvP2 (badziew).

ocenił(a) film na 10
tou

Dla mnie czwórka to bardzo dobra, specyficzna, lekko groteskowa część serii. No ale piątka mogłaby jeszcze powstać jako taka ostatnia, podsumowywująca część. Napewno byłaby lepsza niż niż ta chała, której na imię AvP. Ja niestety pomysłu nie mam ale uważam że w części ostatniej powinno być jakieś odniesienie do korzeni (pochodzenia) aliena. Ajakby nie mówić Aliena stworzył Ridley Scott wspólnie z H.R. Gigerem na podstawie mitologi przedwiecznych H.P. Lovecrafta. Fajnie by było gdyby w piątej, ostatniej części było jakieś drobne (żeby za wiele nie zdradzać) nawiazanie do neckonomikonu. No ale wiadomo że wytwórnire nie sfinansowałyby tak ryzykownego przedsięwzięcia bo wolą inwestować w bardziej efekciarskie kino z pod znaku AvP.

ocenił(a) film na 10
joanson

Hmm... coś w tym jest. Swego czasu wiele czytałem na temat Gigera i rzeczywiście w jego twórczości był okres (jakby to powiedzieć) 'fascynacji' Necronomiconem, ale pierwszy raz słyszę(czytam), że Aliena stworzył Scott z Gigerem na podstawiem mitologi przedwiecznych Lovecrafta <sic> i podoba mi się to:} Coś w tym jest, przecież Alien z pierwszej części to demon, istota całkowcie antyludzka. LV426 to świat jakby oniryczny, dziwny, odhumanizowany, absolutnie można się wkręcić, że to obraz z jednej z opowiastek Lovecrafta. Fajne, dobre... może nie poszedłbym tak daleko, żeby do ewentualnej (i tak wiemy, że nie powstanie:) piątej części Aliena wrzucić Necronomicon, ale rzeczywiście gdyby pomieszać trochę z jakmiś przepowiedniami końca, a Aliena ugloryfikować jako jakiegoś anioła zagłady. Ale po kolejnych częściach wiemy, że Alien to tylko istota, co dobitnie zostało ukazane w części 2 (świetnej) i 4 (słabej). W każdym razie gdyby Scott zechciał kiedyś skończyć (bo on to zaczął) najlepszą kosmiczną epopeję, to niech wie:), że ma moje całkowite poparcie:)

ocenił(a) film na 10
fidelio

jak dla mnie , scott mógłby w ogóle olać 3 i 4 i nakręcić alternatywną część 3...

użytkownik usunięty
realgar

Piąty "Alien" nie powstanie! To już pewne na 100%
http://www.filmweb.pl/Weaver+i+Scott+planowali+kolejnego+%22Obcego%22,News,id=42 571
i bardzo dobrze, bo nie widzę powodu by po obu "AVP" jeszcze bardziej kalać wizerunek tej postaci.

użytkownik usunięty

Obcy 8 pasażer Nostromo film Sci-Fiction z roku 1979 a tak rewelacyjny , gdyby tylko jakiś dobry reżyser chcial podjac sie realizacjii 5 byloby miodzio ,w polaczeniu z obecnymi mozliwosciami technologii, oraz scenariuszem Weaver <akcja mialaby sie toczyc na Ziemi , decydujaca batalia o Ziemie , miedzy Alienami a Humanami xD> :) ale coz szkoda ... moze jednak jeszcze kiedys saga ozyje xD oby , ja czekam z utesknieniem , skoro Terminatora ozywili na kolejna trylogie to czemu niby nie i obcego ? xD

ocenił(a) film na 9
fidelio

Zmutowany - biały obcy z części czwartej zostaje sklonowany na zasadzie takiej jak sklonowano Ripley po śmierci. Następnie zmutowany biały obcy rodzi jeszcze bardziej zmutowaną - czarną Ripley, która ma zabić mniej zmutowaną - sklonowaną Ripley. Akcja dzieje się w jakiejś tajnej, obskurnej bazie wojskowej na ziemi, która robi za centrum badawcze nad obcymi. Film jest ogólnie denny, a posoka leje się strumieniami :]

użytkownik usunięty
_Pablos_

http://www.filmweb.pl/Sigourney+Weaver+nie+wyklucza+pi%C4%85tego+%22Obcego%22,Ne ws,id=44314

nie no! że też gdy coś wydaje się w 100% pewne to oni muszą nieoczekiwanie zmienić zdanie! Mam nadzieję że ten pomysł jednak nie wypali...

fidelio

eee tam, wy tu gadu gadu o piątce, a Polacy już szóstkę zrobili ;)
http://www.filmweb.pl/f335878/Obcy+VI,2006

Kryszard_2

Ej no. Jak usłyszałem że 5 ma nie być to byłem bliski łez, a może nawet jeszcze bliższy. Dla mnie saga to absolutny kult, w dupie mam co sobie myślą o niej wszyscy inni ludzie, tak jak o star warsach, niech mi tylko pozwolą oglądać obcego w spokoju. Czwórka była gorąca, i również głęboko mam co o niej myślą ludki, tak jak o mrocznym widmie i wieży jaskółki. Na piątkę z Ripley poszedłbym najpewniej do kina a potem zaraz kupiłbym jakieś wielkie dvd. Widziałem urywki jednego predatora i zemdliło mnie. Jeśli przez takie wspaniałe PROdukcje mój obcy 5 ma nie powstawać to zacznę robić jakieś burdy. Jestem fanem i będę czekać z niecierpliwością tak jak na nową metallicę

fidelio

Ripley wraca do szkoły i flirtuje z facetami o 50 lat młodszymi po czym na ziemie przybywa statek Predatora z którego wydostaje się brunatno-kremowa hybryda Obcego Predzia i Łazika z Marsa wysłanego tam w 2000ktorymś roku. Gdy Ripley ma uprawiać sex z przystojniakiem ze swojej szkoły jej miasteczko położone w "Stanach na jakimś zadupiu" zostaje sterroryzowane przez brunatno-kremową hybrydę Obcego Predzia i Łazika z Marsa(B-khopłma) ..........i tak po długiej walce Ripley pokazuje majtki i wsiada do swojej kapsuły czasu gdzie uprawia sex ze swoim kotem wiedząc że uratowała świat i że czeka ją kolejna debilna część z dennymi efektami, nastolatkami i rozbryzgującymi się flakami na cały ekran w której będzie klonem klona Braci Kaczyńskich i będzie posiadała wódkę zamiast krwi (bo ją zmieszali z Kwaśniewskim...). Film ten będą mogły oglądać dzieci powyżej wieku lat 3 oraz dorośli za pozwoleniem rodziców i dzieci podpisanym oraz pokazanym w kinie/wypożyczalni/na torrentach(xD) itd.

Podsumowując, debile z hollywoodu zrobią kupę pełna kupy opowiadającą o kupie ale nikt na to nie zwróci uwagi gdyż amerykańskie nastolatki i tak na to polecą bo film będzie wydawał się maksymalnie inteligentny ponieważ będą musieli słuchać co mówią bohaterowie co jest dla nich bardzo trudne. Uznają je za kultowe dzieło wypełnione świetnymi postaciami (B-khopłma'ek), zajebistymi dialogami (-Dude what's that dude?- -I don't know dude, but dude it have a claws and tail and acid and dude...is that radar in his ass dude?), wartką akcją (rozbryzgujące flaki) oraz pełne sexu (obwisła Weaver w majtkach). Przejdzie do historii jako kultowy film dla całej rodziny, a krytycy będą do niego porównywać każdą pseudo podróbę horroru dla nastolatków przez kolejne dekady.

(Sorry za tyle nienawiści w tym poście ale właśnie zobaczyłem AVP i AVP2:P)



ocenił(a) film na 9
alien_27

A ja mam inną wersję

OBCY 5 ( po prostu jak 3)

Po 12 latach dotarcia sklonowanej Ellen Ripley na ziemię ludzie wysyłają sondę na planetę Thryffera.Na planecie traci sygnał nadawany na Ziemię. Ludzie przypuszczają że na planecie istnieje istota rozumna. Wysyłają grupę naukowców razem z oddziałem żołnierzy. Tam odkrywają naszych starych znajomych. Przysyłają posiłki, które przybędą za niecałe 24h. Naukowcy stwierdzili, że to jest planeta macierzysta i postanawiają zniszczyć całą planetę.

Żeby zdradzić jak to zrobią powiem, że wykorzystają do tego energię jądrową.

ocenił(a) film na 10
alien_27

Albo inaczej... Ripley budzi się w toalecie, przykuta kajdankami do kaloryfera i znajduje kasetę na której jest nagranie 'Hello, Miss Ripley. I want you to make a choice. There's a slow-acting poison coursing through your system, which only I have the antidote for. Will you murder a Alien Queen and her kids to save yourself? Listen carefully, if you will. There are rules.' A potem około dwóch godzin scen pokroju 'Masz obcięte ręce i jak spałeś podałem Ci środek na przeczyszczenie, a papier toaletowy przylepiłem do czoła'... A na końcu jakaś zmutowana rodzinka z pustyni zrobi porządek z Obcymi i dowalimy na koniec scenę z facehuggerem wychodzącym ze studni... Będzie dobrze <drwina_mode_off> :]

Flame_master

piąta część... da się zrobić tylko błagam - bez fajerwerków, latających wszędzie flaków, bez Sigourney Weaver(nie dlatego, że źle gra, ale dlatego, że po prostu to już byłoby nudne - Ripley znowu wkracza do akcji, znowu rozwaliłaby obcych mimo, że byłaby babcią). Najlepiej odciąć się od tego co było i zrobić coś nowego. Dobrze jak ktoś pokroju Nolana by się za to zabrał. Przynajmniej wiedziałbym, że warto byłoby obejrzeć, a nie tak jak AvP2 - dwóch panów od reklamy się wzięło za robienie filmu, a film wyszedł do... wiadomo;)

ocenił(a) film na 9
Abukashi

Najbardziej podoba mi się pomysł Pablo i Flame mastera, heh to było dobre;-). W mojej wersji po 10ciu latach od powrotu na Ziemię Ripley wciąż nie może się pozbierać i zapomnieć co ją spotkało. Mieszka w Grabinie ze swoim sklonowanym kotem Johnsem i prowadzi pub "U Królowej". Wśród przekąsek można zamówić ciastko z facehuggerem, albo omlet ze sklonowanych jaj królowej. Pewnego wieczora Elen wypija o jednego drinka za dużo i zasypia. Gdy nagle zrywa się z łóżka okazuje się, że wciąż jest na Auridze. Powoli spogląda w górę widzi nad sobą oślinioną mordę królowej, która, głaszcze ją po włosach i mówi do niej - spokojnie moje dziecko to był tylko zły sen...

ocenił(a) film na 10
Raddys

A ja to bym zrobił prequel.
Np. o tym jak ktoś inny walczy z obcymi.O ich początku/może o pochodzeniu tej rasy. Na końcu filmu jedynym sposobem na ich zniszczenie okazuje się zderzenie ze statkiem alienów. Niestety udaje się to połowicznie, bo zamiast zginąć, wszyscy trafiają na planetę poznaną w Alien i Aliens. Po wyniszczającej walce wszyscy umierają i zostaje po nich tylko zniekształcony sygnał: "nie lądujcie". A po napisach widzimy radar ze statkiem Nostromo.
Nikt by przynajmniej nie narzekał że znowu to samo. Historia Ripley jest zbyt wyeksploatowana, a taki scenariusz dawałby duże pole do popisu.

dezertx

Dezertx. Jesteś prorokię

ocenił(a) film na 10
Grzejniczek

Panie i Panowie - czyżby na naszym forum gościł sam mr Scott?:) dezertx - przyznaj się kim na serio jesteś i skąd wiedziałeś co zostanie nakręcone? Tylko bez ściemy, wszyscy wiemy, że piszesz z USA, nauczyłeś się polskiego i przeszukujesz różne fora w poszukiwaniu pomysłów:) A już całkowicie na serio - chłopie, jeśli sam to wydedukowałeś i nie czerpałeś z innych źródeł (Szczerze to nie pamiętam kiedy pierwsze informacje tego pokroju zaczęły wypływać na światło dzienne) to WIELKI pokłon dla Ciebie!

ocenił(a) film na 7
Flame_master

A mi się wydaje że sam Ridley Scott czytał wczesniej ten koment i zaebał pomysł Dezertx'owi
:D

ocenił(a) film na 10
AGENT_47

No bez kitu! To chyba pierwszy przypadek w historii, kiedy ktoś sam sobie zaspoilerował film! :)

użytkownik usunięty
dezertx

Mimo wszystko brawo następną cześć nakręcisz ty co nie.

dezertx

"To chyba pierwszy przypadek w historii, kiedy ktoś sam sobie zaspoilerował film!" hahaha padłem :D

użytkownik usunięty
fidelio

hmmm maniacy komiksów znają temat, że mogłoby coś takiego powstać. przyłączam się do forumowiczów , ze AVP wola o pomstę do nieba, a miało być tak pięknie.... ;/

ocenił(a) film na 10
fidelio

Moment powrotu Ellen Ripley na łono matki Ziemi to najlepszy moment na zakończenie serii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones