PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35053}
6,0 969
ocen
6,0 10 1 969
6,3 3
oceny krytyków
Salon Kitty
powrót do forum filmu Salon Kitty


Czytamy: dramat, erotyczny, wojenny. No tak- a jak inaczej?
Ja bym dodała: tragikomedia życia.
Bo jak tu ostemplować jednym słowem klucz:
- paradującego w pompatycznych strojach i przybierającego takie miny Helmuta,
- uroczy podarunek jednego z bywalców Salonu - podarunek w formie złociście wypieczonej bułeczki w kształcie penisa ( a w tle hitlerowska parada wyświetlana na ścianie) ,
- rozmarzony wzrok - ba- nawet niemal czuły - barwnej Kitty, kiedy otwiera kolejną butelkę jej ukochanego szampana i kiedy podsumowuje twardy sens życia mówiąc ( mniej więcej) niech się dzieje co chce byle bąbelki szły do głowy ( ehh, wcale nie na wesoło, wbrew pozorom)
- wreszcie- czy nie jest nam także trochę smutno-wesoło kiedy uśmiechamy się lekko w ostatniej scenie. One- Kitty i Margherita śmieją się w głos, szyby w oknach idą w drobny mak, pył i bombowy gruz tuż po eksplozji wdziera się w piękny salon szarpiąc zamaszyście zasłony, a one piją szampana i zamykają rozdział swojego życia.

Ten film ma wiele w sobie z poezji. Daje dużo wzruszenia i owszem- bez względu na owłosione prostytutki ekskluzywnego salonu Madame Kitty, - jest tu dużo estetyki.
Dalekiej od " fotoszopowych" okładek magazynów dla Panów i Pań.
Ten film z akcją osadzoną w II wojnie światowej jest też daleki od efektów specjalnych ( jakkolwiek możliwych w czasie kręcenia i wielkiej martyrologii. To nie amerykańska papka o wielkich przegranych czy wygranych. ( z całym szacunkiem do filmów, które są amerykańskie ale papką nie są) ;-)

Drodzy wielbiciele kina:
Ten film to wspaniała opowieść o jednej z twarzy wojennego Berlina.
Wchodzicie do Salonu Kitty- nietuzinkowej Burdel Mamy, głęboko wierzącej - jak sama przyznaje- że seks jest czysty- nie tak brudny jak wojna. Zgadzamy się czy nie- Ona wierzy w to w czasie, w którym seks precyzyjnie i jakże praktycznie został wkręcony w hitlerowską maszynkę posłuszeństwa, misji i ..wojny. Tam gdzie wyselekcjonowana aryjka będzie posłuszną dziwką a saksofon musi milczeć kiedy przemawia Hitler - tam właśnie kończy się Kitty.

9/10


ocenił(a) film na 10
Alabe

Świetne kino na pograniczu nazi-exploitation. Jest tu cała potrzebna dwuznaczność dla takiej opowieści, dużo umundurowanych panów i sporo pikantnych momentów. Polecam wersję uncut!

ocenił(a) film na 8
Alabe

Świetny post Alabe. Gdyby moderatorzy i weryfikatorzy na tym portalu zajmowali się tym, co do nich należy, zamiast pasieniem swojego ego - zostałby przeklejony szybko jako recenzja.

ocenił(a) film na 8
Alabe

...ten film pokazuje , dużo więcej niż klasyczny film erotyczny..Znakomity, poruszający najważniejsze dla człowieka wartości. Wg mnie zdecydowanie bliższy "Kabaretowi", aniżeli kinu frywolnemu...

Alabe

Nie widziałam filmu, bo nie mogę go znaleźć, ale Twoja recenzja bardzo mnie zafrapowała. Ciekawa jestem Twojej opinii o "Nocnym portierze" jednym z moich ulubionych filmów. Recenzenci czasem zestawiają te filmy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones